Powróć do: Miasto Piła

Współpraca zagraniczna

Dwustronne porozumienia z miastami Chatellerault (Francja), Kronsztadt i Dmitrow (współpraca z miastami Federacji Rosyjskiej została zerwana na mocy uchwały nr LVIII/615/22 Rady Miasta Piły z dnia 26 kwietnia 2022 r.), Schwerin i Cuxhaven (Niemcy), Imola (Włochy) obejmują stałą współpracę w dziedzinie oświaty, sportu i kultury, wymianę doświadczeń na szczeblu samorządowym oraz spotkania starszych i młodszych pilan z ich zagranicznymi rówieśnikami.


Popularyzowaniu wiedzy o zaprzyjaźnionych krajach służą cyklicznie organizowane „Dni Kultury Niemieckiej” oraz „Spotkanie z Francją”. Współpraca gospodarcza z partnerami zagranicznymi owocuje spotkaniami środowisk biznesu oraz prezentacją miast w czasie trwania wystaw.

Zainteresowaniem środowisk seniorskich cieszą się też organizowane każdego roku Międzynarodowe Spotkania Seniorów, w których uczestniczą przedstawiciele środowisk pracujących z seniorami oraz delegacje z miast bliźniaczych.

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.