Powróć do: strona główna

Pilska Koperta Życia | Przycisk życia

Pilska Koperta Życia to akcja społeczna skierowana  do osób chorych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych, polegająca na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia: przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych. Koperta przechowywana jest w lodówce oznakowanej charakterystyczną naklejką z logo akcji, gdyż lodówka znajduje się w każdym domu i jest łatwo dostępna.

Koperty życia - folie z logotypem, w środku broszury - rozsypane po stole.

Akcja adresowana jest do służb medycznych, w  szczególności do lekarzy i  ratowników pogotowia ratunkowego wezwanych na interwencję w domu chorego. Stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie.  Ratownicy szacują, że koperty życia uratowały już w całej Polsce co najmniej kilkaset osób.

Zestaw Pilska Koperta Życia zawiera: naklejkę na lodówkę z logo akcji;   plastikową kopertę; kartę informacyjną i ulotkę informacyjną.

Kopertę życia można odebrać w:
  • Biurze Obsługi Klienta MZK przy alei Piastów
  • Urzędzie Miasta Piły, plac Staszica 10
  • Punkcie Obsługi Mieszkańców Galerii IBI 
  • Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ulica Kwiatowa

 

Kolejnym realizowanym projektem jest PRZYCISK ŻYCIA - system polegający na wyposażeniu biorących udział w projekcie osób w urządzenie z funkcją SOS oraz GPS, by w razie zagrożenia życia mogły wezwać pomoc.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.