Powróć do: strona główna

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+. Karta Dużej Rodziny funkcjonuje zarówno w instytucjach publicznych, jak i w prywatnych firmach. Zadaniem KDR jest wspieranie budżetu rodzin wielodzietnych oraz ułatwienie dostępu do różnorodnych dóbr i usług na terenie całego kraju.

1 stycznia 2019 r. resort wprowadził zmiany w Karcie Dużej Rodziny – uprawnienia także dla rodziców dorosłych dzieci.  Obecnie z KDR mogą korzystać wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek wychowali co najmniej trójkę dzieci, bez względu na aktualny wiek dzieci.

Uprawnienia do korzystania z karty przysługują rodzicom dożywotnio.

Zachęcamy do zapoznania się z listami partnerów, którzy honorują Kartę Dużej Rodziny oraz składania wniosków – do pobrania w załącznikach lub Urzędzie Miasta, a także za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia. 

_______________________________

Dołącz online do ogólnopolskiego programu Karty Dużej Rodziny!

Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą wypełnić i wysłać deklarcję online. 

Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.plułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy napisać, jakie zniżki chce się zaoferować oraz wypełnić e-deklarację. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.

Status partnera programu to szereg korzyści oraz prestiż, a także możliwość pozyskania grupy lojalnych klientów. W kraju z Karty Dużej Rodziny korzysta ponad 2 mln osób, w Pile wydano blisko 5 tys. kart. Dodatkowo partnerzy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie się powiększa. W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ponad 10 tys. miejsc w całej Polsce.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.