Juwenalia 2023 obiecują być niezapomniane!

Podczas tegorocznej imprezy znajdziecie wiele atrakcji, które dostarczą wam niezapomnianej rozrywki! Sprawdzimy, czy uda wam się utrzymać równowagę, na specjalnie przygotowanym rowerze… który zawsze skręca w drugą stronę niż planujesz. Spróbujecie też swoich sił na rowerku, który niszczy butelki PET - zobaczycie, jak ważny jest recykling i że siła w nogach ma znaczenie! Podczas pokazów specjalnych w jedną sekundę obniżymy temperaturę o 200 stopni. A następnie sprawdzimy co taka temperatura robi z arbuzami.

Dodatkowo będziecie mogli przetestować okulary, które pokazują, jak widzi się po alkoholu - zobaczcie, jak bardzo alkohol wpływa na waszą percepcję! To tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na was podczas Juwenaliów. Nie czekajcie, dołączcie do nas i przeżyjcie niezapomnianą przygodę!
- Juwenalia to nie tylko czas, kiedy studenci wychodzą z murów uczelni, ale również okazja do tego, aby nauka wyszła z laboratorium. Serdecznie zapraszam wszystkich na festyn naukowy, który 19 maja od godziny 16.00 do 20.00 będzie odbywał się na Wyspie – zachęca Tomasz Wojciechowski, prezes Spółki „Gwda” w Pile, która jest organizatorem strefy pokazów naukowych podczas pilskich juwenaliów. Warto podkreślić, że piknik naukowy organizowany jest w ramach projektu „Miasto Piła z nową energią!”, dofinansowanego z funduszy norweskich. 

Plakat. Ręka w lateksowej rękawiczce i fiolka z płynem świecącym na pomarańczowo. Treść: Laboratorium młodego odkrywcy na wyspie, juwenalia pilskich uczelni, 19 maja 2023. Czekamy na Was od 16.00 do 20.00.

Zdjęcie: Lunares Research Station

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
wydarzenia

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.