Rusza budowa ciągu pieszo-rowerowego przy placu Zwycięstwa
Rozpocznie się budowa ciągu pieszo-rowerowego, realizowanego w ramach projektu inwestycyjnego pn. „PIŁA ReWITAlizacja placu Zwycięstwa: ZIELEŃ i BEZPIECZEŃSTWO”. W piątek, 15 maja br. oficjalnie przekazany został plac budowy, wykonaniem zajmie się ASTA-BUD P.S.A. Zadanie powinno zostać zrealizowane do końca sierpnia tego roku.
Wartość podpisanej umowy wynosi 259 440,73 złotych. Inwestycja obejmuje budowę około 95-metrowego odcinka infrastruktury pieszo-rowerowej, która poprawi komfort i bezpieczeństwo poruszania się mieszkańców oraz użytkowników tej części miasta.
W ramach przedsięwzięcia powstanie ciąg pieszo-rowerowy z podziałem na część przeznaczoną wyłącznie dla pieszych oraz część wspólną dla pieszych i rowerzystów. Nawierzchnia ciągu dla pieszych wykonana zostanie z kostki betonowej, natomiast część rowerowa zyska nawierzchnię z betonu asfaltowego, zapewniającą wygodę i trwałość użytkowania.
Zakres prac obejmuje również zagospodarowanie terenów zielonych poprzez wykonanie pasów zieleni obsianych trawą w sąsiedztwie nowej infrastruktury, a także wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Projekt „PIŁA ReWITAlizacja placu Zwycięstwa: ZIELEŃ i BEZPIECZEŃSTWO” realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027.

