Kolejna łąka kwietna wysiana
Nowa łąka kwietna urośnie w naszym mieście jeszcze w tym sezonie, dokładnie na bulwarach Châtellerault, w parku Tekli Budnowskiej. Będzie cieszyła nie tylko owady zapylające, ale także nasze oczy!
To kolejne zadanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na terenie 650 m² wysiana została wczoraj mieszanka kwitnących roślin jednorocznych i wieloletnich, pszczelarskich - barwnych, wonnych, kwitnących długo i obficie. Znajdzie się tu m.in. chaber bławatek, ogórecznik i nagietek lekarski, pszczelnik mołdawski, jeżówka purpurowa, lebiodka pospolita, komarnica, len zwyczajny i wiele, wiele innych.
Warto pamiętać, że to druga łąka kwietna w tej okolicy. Pierwszą wysialiśmy we współpracy z Lasami Państwowymi i drugi rok możemy cieszyć się jej kwitnieniem.

