Przedszkolaki świętują, ale nie zapominają o rodzicach
W Publicznym Przedszkolu nr 19 im. Misia Uszatka w Pile, odbył się Festyn Rodzinny , który był wspólną celebracją Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka.
Program festynu zorganizowany przy dużym zaangażowaniu rodziców dzieci, zawierał moc atrakcji. Wydarzenie rozpoczęła niespodzianka dla dzieci, która było przedstawienie „Smerfy” w wykonaniu rodziców dzieci z najmłodszych grup. Grupa teatralna choć amatorska, wykonała swoją pracę.
Pogoda sprzyja wakacyjnym podróżom i świetnie się złożyło bo podczas festynu dzieci podróżowały po różnych krajach europejskich, azjatyckich i afrykańskich. Temat zabawy wynikał z treści programu edukacyjnego „Pierwsze kroki do wielokulturowości”, jaki był realizowany z dziećmi w przedszkolu. Jego głównym celem, było zapoznanie dzieci z różnorodnością kultur w różnych krajach. Aby wprowadzić rodziców w światowe klimaty, dzieci zaprezentowały dla nich przegląd tańców z różnych stron świata. Był więc taniec włoski, francuski, chiński, angielski, niemiecki, czy wreszcie rytmy afrykańskie.
Każde dziecko otrzymało paszport, w którym miało za zadanie zebrać pieczątki z 6 krajów, a każdy kraj to nowe zadanie dla dzieci. Po uzupełnieniu paszportu na małych i dużych podróżników czekała niespodzianka – wata cukrowa, kiełbaska z grilla oraz poczęstunek w przedszkolnej kawiarence.
Emocje jakie towarzyszyły zabawie pomogła schłodzić woda z wozu strażackiego. Każdy uczestnik festynu, mógł również przenieść się nieco w przeszłość i zasiąść w dużym fiacie, czy docenić walory przyczepy campingowej. Podczas festynu odbyło się także szereg konkursów sprawnościowych, w których nagrodami były np. bilety do kina i na mecz żużlowy, czy kupon na wizytę w salonie kosmetycznym. W atmosferze pełnej integracji i radości szybko minął czas zabawy.
Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji i udział w Festynie , dziękujemy sponsorom za nagrody i dzieciom za ich radosny śmiech.
Tekst i zdjęcia Dorota Ewald, nauczyciel PP19

