Jaka Polska po jesiennych wyborach?
Demokratyczna, bezpieczna, sprawiedliwa, praworządna, nowoczesna i tolerancyjna – odpowiada prezydent Piły Piotr Głowski, ogłaszając podczas konferencji prasowej decyzję o swoim starcie do Sejmu RP w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Szanowni Państwo!
Przywrócenie w Polsce zasad demokratycznego państwa prawa i wygranie wyborów przez opozycję demokratyczną jest najważniejszym zadaniem, które w najbliższych dniach powinien sobie postawić każdy obywatel, który ceni swój kraj i zasady europejskiej kultury zachodu. Obecność naszego kraju w Unii Europejskiej gwarantuje Polsce siłę, bezpieczeństwo, sprawiedliwość, praworządność, nowoczesność, tolerancję i rozwój ekologiczny równocześnie!
Stawka tych wyborów jest najwyższa po 1989 roku. Ich wyniki przesądzą o kształcie polskiej rzeczywistości, w jakiej przyjdzie nam żyć, mieszkać, pracować przez następne lata.
Odpowiednio więc do stawki i wagi, żeby nie zaprzepaścić dorobku budowania nowoczesnej demokracji Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów do Parlamentu, którzy oprócz wspólnego celu mają doświadczenie w wielu dyscyplinach i obszarach polityki, gospodarki, nauki czy samorządu.
Tym razem do wyborów staną również samorządowcy z największym dorobkiem, obdarzeni zaufaniem mieszkańców przez kontynuację kolejnych kadencji. Ludzie znający uwarunkowania i problemy lokalnych społeczności. Przeprowadzone badania wykazują, że udział samorządowców (wójtów, burmistrzów, prezydentów) może zmienić wynik wyborów do parlamentu, dlatego wielu z nas postanowiło, również i ja, wziąć udział w tych wyborach.
PIS chcąc nam to uniemożliwić celowo zmienił datę wyborów samorządowych, na kwiecień 2024 roku {pierwotnie miały się one odbyć w tym samym terminie co parlamentarne).
Liczę bardzo, że pilanie licznie wezmą udział w wyborach parlamentarnych wspierając mnie w tej niełatwej misji, a następnie staną u boku - najpierw Komisarz Beaty Dudzińskiej (wyznaczonej przez nowego Premiera), a następnie kandydatki na Prezydenta Piły w kwietniu 2024 roku.
Jestem pewien, że Piła pozostanie w dobrych rękach prezydent Beaty Dudzińskiej i setek Jej współpracowników i będzie rozwijała się w najbliższych latach równie dynamicznie jak do tej pory, a ja będę mógł wspierać te procesy z poziomu centralnego!
Piotr Głowski
Prezydent Miasta Piły

