Aktywnie uczcili Narodowe Święto Niepodległości
Już po raz 26 pilscy turyści świętowali w plenerze rocznicę odzyskania niepodległości. W sobotę 11 listopada 2023 spotkali się na terenie gościnnego Osiedla Motylewo.
Przybyli pieszo, rowerami, samochodami i kajakami. A na miejscu, na blisko 200 osób czekało ognisko z kiełbaskami, gorąca herbata, gry i zabawy rekreacyjne i oczywiście tradycyjne rogale marcińskie z białym makiem.
Święto podkreślono złożeniem wiązanki pod kamieniem ufundowanym w setną rocznicę dla upamiętnienia odzyskania niepodległości. Przy okazji wstępnie podsumowano sezon kolarski wręczając pamiątkowe kubki dwóm rowerzystom, którzy wzięli udział we wszystkich wakacyjnych Sobotach na Dwóch Kółkach.

Piknik przygotowali aktywni działacze pilskiego Oddziału PTTK im. Henryka Kamińskiego (który w przyszłym roku będzie obchodzić 70 lecie swojego istnienia) przy wsparciu niezawodnych gospodarzy Osiedla Motylewo.


Joanna Piotrowska
Zdjęcia: Osiedle Motylewo i PTTK

