W Pile powstaną skwer i obelisk strażaków
Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego obelisku poświęconego strażakom, odbyła się nad Gwdą, przy ulicy Wodnej. W tym samym miejscu w niedalekiej przyszłości powstanie Skwer Strażaków. W uroczystości uczestniczyli przewodnicząca Rady Miasta Piły Maria Kubica i prezydent Piły Piotr Głowski.
„Dążąc do pełnej realizacji posłannictwa służby pożarniczej, a tym samym w trosce o pamięć wszystkich strażaków pełniących zaszczytną służbę na przestrzeni lat istnienia Grodu Staszica, powstała Grupa Inicjatywna złożona z oficerów starszych Państwowej Straży Pożarnej mieszkających i pełniących swoją służbę w Pile na stanowiskach komendantów lub dowódców jednostek ratowniczo-gaśniczych.Grupę Inicjatywną utworzyli: Inicjator przedsięwzięcia utworzenia Skweru Strażaków oraz budowy obelisku poświęconego strażakom brygadier w stanie spoczynku Marek Andruszkiewicz oraz brygadier w stanie spoczynku Krzysztof Fojt, brygadier w stanie spoczynku Ryszard Kamiński, brygadier w stanie spoczynku Zbigniew Kawa, brygadier w stanie spoczynku Telesfor Meszyński, starszy brygadier w stanie spoczynku Rafał Mrowiński, brygadier w stanie spoczynku Mirosław Opaluch, brygadier w stanie spoczynku Zdzisław Pudłowski, brygadier w stanie spoczynku Przemysław Skonieczny, brygadier w stanie spoczynku Zbigniew Szukajło.
W gronie zaangażowanych osób znaleźli się dwaj przedsiębiorcy:
Tadeusz Maziarz – właściciel firmy ”Wydobywanie i Uszlachetnianie Kruszywa Tadeusz Maziarz” z siedzibą w Pile oraz Zdzisław Leśniewicz – współwłaściciel firmy „GRANIT” s.c. Przerób i Obróbka Kamienia Budowlanego Z.T.M. Leśniewicz z siedzibą w Pile.
Piotr Gadzinowski

