Logo Urzędu Miasta Piły

Nagroda Grand Prix dla Piły! Jesteśmy gminą przyjazną rowerzystom!

Wczoraj Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przyznało nagrody gminom przyjaznym rowerzystom.  Laureaci zostali uhonorowani certyfikatami a nasze miasto otrzymało nagrodę Grand Prix.

Celem konkursu jest uhonorowanie i zauważenie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych, wydają mapy i przewodniki rowerowe. W tym roku zgłoszonych zostało 79 Gmin, a do drugiego etapu przystąpiło ich 48. 

W ubiegłych latach trzykrotnie odbieraliśmy certyfikat, tym razem czekała nad nas nagroda Grand Prix. Cieszy nas to tym bardziej, że o tym kto znajdzie się wśród laureatów konkursu decydują turyści kolarze! Dziękujemy za to uznanie!

Grupa ludzi stojących w grupie w pomieszczeniu, trzymają certyfikaty i teczki z dyplomami.

Laureatami w kategorii do 10 000 mieszkańców zostały gminy: Mieroszów, Narewka, Piecki, Rząśnik. Wśród gmin od 10 000 do 20 000 mieszkańców wyróżniły się: Nieporęt, Sobótka i Wasilków. W przedziale od 20 000 do 40 000 złotych wygrali Sokółka i Zakopane. W kategorii od 40 000 do 100 000 mieszkańców Stalowa Wola.

Patronami konkursu byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności