Logo Urzędu Miasta Piły

Ukonstytuował się samorząd Motylewa

Dariusz Żelazny przewodniczącym, a Sławomir Sagalara wiceprzewodniczącym Rady Osiedla Motylewo. Dzisiaj - zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Piły - odbyła się pierwsza po wyborach sesja RO Motylewo, podczas której radni wybrali władze nowo wybranej rady.

 Pomieszczenie. Stoły, krzesła, biurko, urna wyborcza. Mężczyna i kobieta wrzucają głosy do urny.

W pierwszej sesji i w wyborach uczestniczyło 14 z 15 radnych Rady Osiedla Motylewo. Jako pierwsze odbyły się wybory przewodniczącego, którym uzyskując 11 głosów został Dariusz Żelazny.

Do wybrania wiceprzewodniczącego potrzeba było dwóch głosowań poniważ pierwsze zakończyło się remisem 7 do 7. W drugim głosowaniu 9 radnych poparło S. Sagalarę i to on został wiceprzowodniczącym RO Motylewo.

Pomieszczenie, stoly, biurko. Mężczyzna stoi. Grupa kobiet i mężczyzn, kilkanaście osób siedzi na krzesłach.

Przypomnijmy, że 3 kwietnia w Motylewie odbyły się wybory, w których radnymi Rady Osiedla Motylewo zostali: Zdzisław Leśniewicz, Dariusz Żelazny, Sławomir Sagalara;  Lidia Pawłowska, Piotr Żurawski, Irena Wróbel, Ewelina Gapińska, Halina Chyła, Arkadiusz Skwarek, Barbara Grenda, Judyta Waloch, Agnieszka Pawulska, Anita Jaskólska–Gesek, Rafał Gadek, Arkadiusz Wachowicz.

Członkami Zarządu Osiedla Motylewo zostali: Anna Kabus, Krzysztof Sadowski, Mirosław Klimek.

Przewodniczącym Zarządu Osiedla Motylewo został Marek Andruszkiewicz.

Uprawnionych do głosowania i ujętych w rejestrze wyborców było 724 mieszkańców osiedla Motylewo. Wyborcom wydano łącznie 186 kart do głosowania do poszczególnych organów osiedla (186 kart x 3 organy). Frekwencja wyborcza wyniosła 25,69%.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności