Logo Urzędu Miasta Piły

Nowe mieszkania komunalne przy ul. Kity – wniosek o dofinansowanie złożony!

Beata Dudzińska - Prezydent Miasta Piły złożyła wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dopłat – aż 85% kosztów budowy nowego bloku komunalnego przy ul. ppłk. Aleksandra Kity może pochodzić z bezzwrotnego wsparcia. Inwestycję zrealizuje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Pile.

W budynku powstanie 27 mieszkań, wielkości od ok. 30 do 63 m². Będą to nowoczesne, energooszczędne lokale, wyposażone m.in. w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i instalację fotowoltaiczną . Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na niższe rachunki, a środowisko – na mniejsze obciążenie. Na terenie inwestycji zaplanowano też duży parking, plac zabaw i strefę rekreacyjną.

Mieszkania stworzone zostaną z myślą o młodych pilanach, którzy zaczynają zawodowe życie i chcą budować swoją przyszłość właśnie tutaj, ale przewidziane także dla rodzin i osób starszych.

Wniosek opiewa na ponad 11 mln złotych, a 15% kosztów inwestycji Gmina pokryje z własnego budżetu. Jeśli wsparcie zostanie przyznane, budowa ruszy jak najszybciej. To początek kolejnych inwestycji w budownictwo społeczne i komunalne w Pile.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności