Logo Urzędu Miasta Piły

50 000 złotych dla KS Piła!

Przekazujemy wsparcie wysokości 50 000 złotych dla Klubu Siatkarskiego Piła, prowadzonego przez Akademię Siatkówki Braci Lach. Umowa została dziś podpisana, pozostaje życzyć powodzenia! 

- W sporcie dzieci i młodzieży dofinansowaliśmy ponad 25 klubów. Niestety w działalności seniorów musimy bardziej wybierać, to są też większe kwoty. W zakresie piłki siatkowej postawiliśmy na klub KS Piła, który ma ambicje, by w następnym sezonie startować w lepszej, wyższej lidze. Wydaje się, że jest to do zrealizowania -zauważa prezydenta Piły Piotr Głowski, życząc powodzenia zawodniczkom. 

Dwóch mężczyzn siedzi w pomieszczeniu przy stole, na którym podpisują dokumenty. Za nimi ścianka z logotypami Miasta Piły.

Wspieramy kluby sportowe polepszając warunki dla rozwoju sportu amatorskiego i zawodowego, poprawiamy warunki udziału w zawodach i innych przedsięwzięciach sportowych, inwestujemy w infrastrukturę sportową. Aktualnie środki z dotacji przekazanej klubowi będą przeznaczone na jego bieżące funkcjonowanie, m.in. na wynajem obiektów sportowych, w których odbywają się treningi drużyny.

- Mamy zamiar awansować do drugiej ligi, jest to nasz główny cel, aby podtrzymać tradycje w mieście jeżeli chodzi o seniorską siatkówkę kobiet. Myślę, że tego cel zostanie zrealizowany - zapowiada Przemysław Lach z Akademii Siatkówki Braci Lach.

Drużyna siatkarska, grupa kobiet stoi na hali sportowej, między nimi mężczyzna - trener, który tłumaczy coś reszcie. Wszystkie kobiety mają jednakowe koszulki z napisem KS Piła.

Już dziś wraz z drużyną KS Piła zapraszamy wszystkich chętnych na mecz, który odbędzie się 13 marca br. w hali przy ulicy Żeromskiego 90.

Trzymamy kciuki za osiągnięcia w tym sezonie!

 

Aleksandra Kramkowska
fot. AK, FB KS Piła 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności